Blog
Logo Kullanım Alanları

Logo Kullanım Alanları Nelerdir?

Kurumsal kimliğin önemli bir parçası olarak şirket, marka, ürün, hizmet veya bir firma tarafından logo tasarım uygulamaları yaptırdıktan sonra bu tasarım birçok farklı noktada kullanılmalıdır. Örneğin, bir klasik olan ve insanların halen kullanmayı tercih ettiği kartvizitler, promosyonlar ve ajandalar gibi ürünlerde mutlaka logo yer almalıdır. Eğer logo bir ürün için tasarlanmış da mutlaka bu ürünün ambalajında, paketinde ve sunulan kutularında bulunmalıdır. Peki, logo kullanım alanları nasıl değişiklik göstermektedir?

Kurumsal kimlik ile hareket eden her kuruluş kullandığı web sayfası, sosyal medya hesapları, dijital hesaplar ve video reklamlar gibi alanlarda mutlaka doğru logo tasarım boyutu ile elde edilen tasarımı kullanmayı seçmelidir. Online dokümanlar oluşturulurken ve basılı dokümanlar oluşturulurken mutlaka ön kısımda logo açık bir şekilde yer almalıdır. Marka imajı ile birlikte gerçekleştirilen tüm etkinliklerde sponsorluk çalışmaları veya konferanslar gibi noktalarda logo; stant, afiş, broşür ve kitapçık gibi her noktada bulunmalıdır. Peki, Logo Kurumlar İçin Neden Önemlidir?” İçeriğimizi inceleyebilrsiniz.

Sizler için hazırladığımız “Logo Kullanım Alanları Nelerdir?” isimli içeriğimiz burada sonlanmıştır. Sizler de yorumlarınız ile içeriğimize katkı sağlayabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir