Blog
Logo Tasarım Tarihçesi

Logo Tasarım Tarihçesi

Bugün bir şirket kurulumu gerçekleştirmek istediğinizde, kurumsal kimlik yaratma açısından aklınıza ilk olarak logo tasarlatmak gelirken, aslında bu kullanımın insanın varoluşundan bu yana devam etmiş bir tarihçesi de bulunmaktadır. Öyle ki bazen binlerce yıl öncesinde ki bir haneden, bir ülke veya bir kişi kullandığı amblem ya da simge ile kendi varlığını ortaya koymuştur. Peki, logo tasarım tarihçesi hakkında önemli detaylar nelerdir?

Amblem ve logoların ilk kullanımına bakıldığında aslında M.Ö. 70000 yıllarına kadar dayanan mağara resimlerinde, aile armaları, hiyeroglifler ve semboller logo ile paralel bir şekilde ilerlemiştir. Sonrasında çağlar boyunca insanlar kendi uygarlıkları için bir sembol arayışı içerisine girmişlerdir. Örneğin, M.Ö. 4000’de eski Mısır logoları ve sonrasında Avrupa Ortaçağındaki tabelalar logolara örnek olmuştur. İlerleyen teknolojiyle birlikte geliştirilen logo tasarım aracı kullanımları sayesinde endüstride oluşan markaların kullandığı logolar bu süreci günümüze kadar ulaştırmıştır. Logo Kullanım Alanları Nelerdir? isimli içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız “Logo Tasarım Tarihçesi” isimli içeriğimizi burada sona erdiriyoruz. Aklınıza takılan sorular olursa, bu soruları bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir