Blog
Logo Tasarımı İçin Renklerin Önemi

Logo Tasarımı İçin Renklerin Önemi

Bir logonun tasarlanmasında en önemli ayrıntıyı kullanılan tüm amblemler, karakterler ve metinlerdeki renkler oluşturur. Tasarım için her zaman renklerin göz önünde bulundurulması, süreklilik oluşturacak ve her alanda sorunsuz kullanılabilecek renklerin seçilmesi önemlidir. Aslında logo tasarım fikirleri kapsamında her rengin de kendine has özel bir anlamı yer alır.  Peki, logo tasarımı için renklerin önemi nasıl değerlendirilebilir?

Logo tasarımında mavi kullanıldığında; sade ve güvenilir bir kurumsallık ortaya çıkar. Kırmızı renk cesur bir kurumsal kimliğin bulunduğunu ve güçlü bir yapı yer aldığını gösterir. Yeşil renk ise ferah ve doğa ile uyumlu çevreci bir kurumsallık yer aldığını işaret eder.

Siyah renk logo tasarımları içerisinde lüks, zarif ve aynı zamanda da dikkat çekici bir renk olmakla birlikte beyaz ise en sade ve temiz yapıyı gösterir. Logolarda bulunan sarı renk iyimser, turuncu renk enerjik, pembe renk kadınsı ve karışık renkler ise çocuksu bir yapı ortaya koyar. “Logo Tasarım Tarihçesi” isimli içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız “Logo Tasarımı İçin Renklerin Önemi” isimli içeriğimizi burada sonlandırıyoruz. Sizler de içeriğimize yorumlarınız ile katkı sağlayabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir