Blog
Logo Tasarımında Sektör Uyumu

Logo Tasarımında Sektör Uyumu

Ürün, hizmet veya markalar için logo tasarımı yapılırken sektör uyumuna her zaman dikkat etmek gerekir. Çünkü logo veya amblem içeriğinde bulundurduğu karakterler, çizgiler, harfler ve renkler ile kişilerin aklında ve algılarında tetiklemeler sağlar. Örneğin bir süt markası için logo hazırlama sırasında logoda siyah ve kalın çizgiler yer alması, bu logoyu gören insanların sütten ziyade aklına daha sert ve güçlü bir yapıya sahip markanın gelmesi normaldir.

Bir araç markası için özel bir amblem tasarımı ile logo tasarlama gayet uygun olurken, bir çocuk oyuncak markası için bu tarz bir logo çok ciddi ve çocuklar için yabancı kalabilir. Logolar her zaman ürün, hizmet veya markanın hitap ettiği hedef kitlenin yaşı, özellikleri, alışveriş tercihleri ve demografik özelliklerine göre sektörel açılan uyumlu olmalıdır. Logo Kurumlar İçin Neden Önemli?isimli içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız “Logo Tasarımında Sektör Uyumu” isimli içeriğimizi burada sonlandırıyoruz. Umarız sizler için faydalı bir içerik oluşturabilmişizdir. Sizler de içeriğimize yorumlarınız ile katkı sağlayabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir