Blog

Logolar Neyi Simgeler ve Neye Göre Belirlenir?

Bir logo, profesyonel şekilde tasarlanmalı ve tasarlanırken, markaya yönelik önemli detaylar, bilinçaltında hedef kitleye verilmelidir. Peki, bu nasıl olabilir? Elbette ki markanın iyi analiz edilmesi ile. Bunu yapacak kişi de tabi ki logo tasarımcısı. Markayı en iyi şekilde analiz ettikten sonra, markanın detaylarını hedef kitleye küçük detaylar ile göstermeli ve hedef kitledeki kişiler, logoyu akıllarında tutmalıdırlar. Elbette ki süreç bu kadar da basit değil. Şimdi size logo tasarımı süreci ve diğer detaylardan bahsedelim.

Logo Süreci Nasıl İşler?

Logolar, markanın ya da işletmenin sunduğu hizmeti, vizyonu, prensipleri ve iş disiplinini simgeler. Bunun için de kurumsal renk kullanımı çok önemlidir. Ancak logo tasarımında son dönemdeki trendlerin de takip edilmesi gerekir. Bu da ancak iyi bir analiz ve süreç takibi ile olur. İşte bu noktada sizlere aşağıdaki değerleri sunuyoruz:

  • Profesyonel iş yönetimi,
  • Markanın analiz edilmesi,
  • Kurumsal renk kullanımı,
  • Hedef kitle tipine göre hareket etme,
  • Profesyonellik odaklı çalışma,
  • Sınırsız revizyon hakkı ve bunun gibi pek çok seçenek, logo tasarımı sürecimizde yer almaktadır. “Logo Tasarımında Sektör Uyumu” isimli içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

Yukarıda da görüldüğü üzere, logonuz.com olarak sizlere hayal ettiğiniz logoları tasarlıyoruz. Bunun için de süreci en iyi şekilde yönetiyoruz. Sizler de tüm bu avantajlardan yararlanmak isterseniz, bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir