Blog

Logonun Kurumsal Kimliğe Katkısı Nedir?

Kurumsal bir kimliğe sahip olan işletmelerin, marka olma yolunda attıkları adımların başında, logo tasarımı gelir. Peki, neden? Çünkü logo ile kendilerini her alanda tanıtabilirler. Hazırladıkları görsellerde, videolarda, broşürlerde, kartvizitlerde, panolarda ve daha pek çok alanda kullanılan logo, böylece işletmenin kurumsal kimlik yolunda attığı adımlardan en önemlisi olur. Peki, kurumsal kimlik için logo çalışmasında nelere dikkat edilmelidir?

Kurumsal Kimlikte Logo Tasarımı

Logolar, işletme ya da markanın görünen yüzü olduğundan dolayı, burada dikkat edilmesi gereken de, işletme ya da markayı en iyi şekilde yansıtacak olmasıdır. Elbette burada bazı hususlar dikkat çeker. Bunlar da aşağıdaki gibidir:

  • Kurumsal renkler göz önünde bulundurularak tasarlanmalıdır. “Logo Tasarımı İçin Renklerin Önemi” isimli içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.
  • Hizmet ya da faaliyet, en kısa ve etkili şekilde logoda anlatılmalıdır.
  • İşletme ya da markanın hedef kitlesine mesaj verilmelidir.
  • Markanın ya da işletmenin yapısına göre logo türü (kelime, amblem vb.) seçilmelidir.

Yukarıdaki hususlar göz önünde bulundurulduğunda çok etkili logo tasarımları yapılmış olur. Aynı zamanda logonun kurumsal kimliğe katkısı, bu kapsamda çeşitlenecektir. Sizler de ihtiyacınız olan logo ve kurumsal kimlik tasarımları için, Logonuz.com olarak bizleri tercih edebilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir