Blog

Logonun Müşteri veya Misafir Üzerindeki Etkisi

Bir işletmesiniz ve işletmenizin belirli bir hedef kitlesi var. Ancak bu hedef kitleye hangi unsurların, ne kadar etki ettiğini bilmiyorsanız, işte logoyu bu sürecin başına koyabilirsiniz. Çünkü her anlamda, logo bir kurumsal kimlik tasarımı, aynı zamanda sizlerin hedef kitleniz için yaptığı en önemli çalışmadır. Bunun da ötesinde, müşteri ya da misafirleriniz için yapacağınız tüm reklam çalışmalarında, logonun önemi yadsınamaz seviyededir. Peki, logonun müşteri veya misafir üzerindeki etkisinden başka hangi şekilde bahsedilebilir?

Logo ve Hedef Kitle İlişkisi

İyi bir logo tasarımı yaptığınızı düşünelim. “Logonun Kurumsal Kimliğe Katkısı Nedir?” isimli içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Etkili renkler, güzel tercihler ve harika bir tasarım. Peki, müşteri ya da misafir ne hissedecek?

  • İyi bir logo ile müşteri ya da misafir, işletmeyi neden tercih etmesi gerektiğini öğrenir.
  • Logo onun ilk dikkatini çekecek katman olduğu için, logoda gördükleri, hizmet ya da ürün satın almasına doğrudan etki edecek.
  • Karmaşık logolar, onların kafasını karıştırabilir. Daha sade logolar kullanıldığında, reklam çalışmalarında etkisi çok fazla olacak.
  • Müşteri ya da misafir, bu süreçte daima kendini önemli hissedecek.

Çünkü işiniz kurumsal ve üst düzey bir hizmet sunuyorsanız, müşteri ya da misafiriniz bunu görmek isteyecektir. Bu nedenle logonun müşteri ya da misafir üzerindeki etkisi çok büyük sonuçları ortaya çıkaracaktır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir