Blog
Logotype Nedir

Logotype Nedir?

Piyasada özellikle dev markaların ve sadece adıyla bilinmek istenen uluslararası markaların en sık kullandığı logo çeşitlerinden birini logotype oluşturur. Bu tarz logo tasarımları bir diğer adı ile “word mark” olarak bilinirken, sadece kelime işareti anlamına gelir ve bir ürün, marka ya da kuruluşun isminin basit bir tasarım ile logo haline getirilmesi işlemidir. Peki; logotype kullanımı nasıldır?

Logotype kullanımı aslında çok önemli bir noktaya ulaşmak isteyen ve gösterişten uzak markaların tercih ettiği bir tarzdır. Aklınıza gelebilecek birçok önemli marka tarafından kullanılan bu tarz logolarda örnek olarak CocaCola, Brown ve Sony gibi markalar çok iyi tanınmaktadır. Bu tarz markalar sadece güvendikleri isimleri ile logo tasarlatmak için kendilerine uyan bir yazı karakteri ve renk ile sonuç elde ederek, yıllar boyunca kullanmaya devam etmiştir. Logo Tasarımı İçin Renklerin Önemiisimli içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız “Logotype Nedir?” isimli içeriğimizi burada sonlandırıyoruz. Sizler de yorumlarınız ile içeriğimize değer katabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir