Blog
Patent Uyumlu Logo

Patent Uyumlu Logo Nedir?

Logo bir ürün, hizmet, marka veya kuruluşun imzası anlamına gelmekle birlikte profesyonel bir marka süreci hedefleyen her oluşum, logo tasarım yapma sürecinde tasarımın mutlaka patent ile uyumlu olmasına dikkat etmelidir.  Çünkü ilerleyen süreçte örneğin ürettiğiniz bir teknolojik ürün için patent almak istiyorsanız, bu teknolojik ürün için kullandığınız logonun alacağınız patent konusunda da uyumlu olması önemlidir. Peki, patent uyumlu logo ne demektir?

Patent uyumlu logo, Türk Patent Enstitüsü üzerinde yaptığınız başvurularda; bir ürün, hizmet veya kuruluşu patent altına almak istediğinizde, tescil edilebilecek derecede özgün logodur. Yani bu tarz bir logo hazırlama sırasında, hiçbir yerden herhangi bir çizgi, karakter, renk veya alıntı kullanılarak benzerlik oluşturmadan, yaratıcı ve sıfır bir logo tasarlanması gerekir. Çünkü patent başvurularında tescil için çok detaylı ve tüm telif haklarını göz önünde bulunduran bir inceleme yapılır. Logo Kurumlar İçin Neden Önemli? isimli içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız “Patent Uyumlu Logo Nedir?” isimli içeriğimizi burada sonlandırıyoruz. İçeriğimize yorumlarınız ile katkı sağlayabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir